Akne oluşumunun nedenleri, bakteri ya da hormonal kaynaklı olabilir. Cildinize anti-bakteriyel etkili, akneli / yağlı ciltler için uygun hazırlanmış ürünleri düzenli olarak kullandığınız halde (en az 2 ay düzenli kullanım) cildinizde herhangi bir değişim görmüyorsanız, diğer seçeneklerin değerlendirilmesi için bir dermatoloğa danışmalısınız.

Ergenlikle birlikte çıkan sivilcelerle COSMED COMPLETE BENEFIT Bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Eğer tedavi görüyorsanız, doktorunuz tarafından farklı bir yönlendirme yapılmadığı takdirde, nem maskesini kullanabilirsiniz. Yağlı/akneli ciltler, devamlı kurutucu ürün kullandıkları için neme ihtiyaç duyarlar, bu yüzden haftalık rutinlerinin bir parçası olarak nem maskesi kullanabilirler.

Ayak kokusu, ayakta nemli ortamda gelişen mikroorganizmaların faaliyetleri sonucu meydana gelir, COSMED SOFT Ayak Bakım Kremi, içeriğindeki antimikrobik etken maddeler, koku oluşumuna neden olan mikroorganizmaların gelişimini önlemeye ve kokunun giderilmesine yardımcı olur.

Brezilya fönünün ardından, saç derisini ve saç yapısını yıpratmayacak sülfatsız ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. COSMED HAIR GUARD Saç Bakım Ürünleri, sülfat içermemektedir, Brezilya fönü gibi yıpratıcı uygulamaların ardından kullanabilirsiniz.

Kış ayları dışında, ayrı bir nemlendirici kullanmanıza gerek kalmadan COSMED ALIGHT Koyu Leke Karşıtı Aydınlatıcı Krem’i tek başına kullanmanız yeterli olacaktır. Kış aylarında gerek duyarsanız nemlendirici ile takviye yapabilirsiniz.

Sabunlar suda çözünebilen yağ asitlerinin tuzlarıdır, pH’sı alkali, yani baziktir.(7’den büyük) Cilt pH’sı ise asidiktir 5.5 (/7’den küçük) Bu sebeple, cilt sabun ile temizlendiğinde ciltte, kızarıklık, kaşıntı, yanma gibi belirtiler görülebilir. Bunun yanı sıra, cilt pH’ı 5.5’dan yukarıya çıktıkça, bakterilerin kolonileşmesi kolaylaşır ve akneler meydana gelir.

Selülit ürünlerini kullanırken ekstra bir şey yapmanıza gerek yoktur; fakat en iyi etki için haftada 3-4 gün 30’ar dakikalık tempolu yürüyüşler yapmanız, bol su tüketmeniz ve ürünü düzenli kullanmanız kısa sürede daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

İçeriğinde bulunan SPF15 ile gündüz kullanımına uygundur, cilt çok kuru, nemsiz hissedilirse gece de kullanılabilir.

Çoğu ekosertifikalı bitki ya da aminoasit bazlı sürfaktanlarla köpük eldesi sağlanmaktadır.

HAIR GUARD Yenileyici şampuan saç dökülmesini önlemeye yardımcı, yavaş uzayan saçların daha hızlı uzamasına katkı sağlamak ve yeni saç çıkışını destelemek üzere geliştirilmiş bir şampuandır. HAIR GUARD Yenileyici Serum’da arındırıcı hiçbir ürün bulunmamakta ve saç köklerine direkt olarak uygulanan, durulanmayan ve yeni saç oluşumunu destekleyen bir üründür.

Ciltte leke oluşumu güneş, hamilelik, bazı ilaçların kullanımı gibi etkenler ile meydana gelir, lekeleriniz azaldığında veya rengi açıldığında mutlaka her gün güneş koruyucu kullanmanız tavsiye edilir; leke oluşumunu tetikleyecek ilaç kullanımı ya da herhangi bir tedavi, lekelerinizin yeniden oluşumuna sebep olabilir.

Hayır,” şeker” cildi yıpratıcı etmenlerden biridir, vücutta serbest radikallerin artışına ve kolajen, elastin hasarına neden olmaktadır. COSMED REVOLUTION Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi, yaşlanma karşıtı ürün kullanacak herkes için uygundur. Cildin yaşlanmasına neden olan şekerlerle biraraya gelerek, kolajen ve elastin fibrillerinin korunmasına ve cildin yaşlanmasının önlenmesine yardımcı olur.

Paraben yerine farklı anti mikrobik içerikler kullanılmakta ve böylelikle raf ömrü uzatılmaktadır.

COSMED HAIR GUARD Yenileyici Bakım Serisi’nde kullanılan Ancrine™ ve Capilectine™ etken maddeleri, saçın anagen (büyüme) evresini uzatarak, telogen (dökülme) evresinin azalmasına yardımcı olur ve saç foliküllerinde metabolizmayı canlandırarak yeniden çıkışını destekler. (Etki mekanizmaları için etken maddeler bölümüne bakabilirsiniz)

Ürün kullanımını bıraktığınızda dökülmeleriniz yeniden başlamayacaktır; fakat saç tel, folikül ve derisini yıpratmayacak ürün kullanımına devam etmeniz önerilir.

COSMED ürünleri içerik ve yapı olarak hem erkek hem de bayan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Dünya Sağlık Örgütü ve Kanser Örgütü, güneş koruyucular içeriğinde ter ve suya dayanıklı olsalar dahi, havuz, deniz temasından sonra mutlaka tekrar edilmesi gerektiğini vurguluyorlar.

Güneşten gelen UV ışınlarından, özellikle UVA dört mevsim etki etmekte, cilde zarar vermektedir. UV kaynağı sadece güneş değildir, alışveriş merkezi, okul ve ofislerdeki spot ışıkları, floresan lambaları, bilgisayar ekranları da birer UV kaynağıdır. Cildi UV ışınlarının zararlarından korumak için dört mevsim güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilmektedir.

Dermokozmetik ürünlerde hamileler üzerinde ayrı bir test yapılmamaktadır; fakat A vitamini türevleri, kafein gibi içeriğe sahip ürünlerin hamilelerce kullanılması tavsiye edilmemektedir. Hamilelik süresince radikal değişimlere neden olacak ürünler yerine, nemlendirici, şampuan, güneş koruyucu ürünler dışında ürünlerin kullanımı doktor onayı ile gerçekleşmelidir.

20’li yaşlardan itibaren cildin genç görünümünü sağlayan kolajen ve elastin lifleri eskisi gibi sentezlenemez ve kendini yenileyemez, bunun ne kadar hızlı oluşu ise genetik faktörler, beslenme ve sigara kullanım alışkanlıkları, su tüketimi gibi değişkenlere bağlıdır. 20’li yaşlardan itibaren cildin yaşlanmasına sebep olan en büyük etken olan ultraviyole ışınlarından cildinizi korumalı, cildinize uygun nemlendiriciler kullanmalı, nemlendiricilerin yetersiz geldiğini düşündüğünüz anda uygun yaşlanma karşıtı ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

COSMED DAY – TO – DAY Krem Peeling içeriğindeki mikrogranüller ile en hassas ciltler de dahil ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlamak üzere geliştirilmiştir.

COSMED ürünleri yüksek performanslı emilim özelliği sayesinde ciltte beyaz kalıntı bırakmaz, makyaj altı bazı olarak kullanıma uygundur.

COSMED GLABROUS Tüy Azaltıcı Bakım Ürünleri lazer epilasyon seanslarının tamamlanmasından sonra sonuçların daha etkin olmasına destek olur.

COSMED GLABROUS Tüy Azaltıcı Bakım Ürünleri, lazer epilasyonla birlikte uygulandığında epilasyonun etkinliğini arttıracaktır.

Leke ürünün içeriğindeki, ciltte kalıntı bırakmayan ve cilt altına penetre olarak cildi UVA ve UVB ışınlarından koruyan nano düzeydeki titanyumdioksit, manganla modifiye edilmiştir, bu yüzden rengi kırık beyaz - bej arasındadır. Herhangi bir pigment içermemektedir.

COSMED ALIGHT Koyu Leke Karşıtı Aydınlatıcı Krem, yaz - kış, 4 mevsim kullanıma uygun bir üründür.

COSMED ALIGHT Koyu Leke Karşıtı Aydınlatıcı Krem, içeriğinde eksfoliyan (soyucu) içeriğe sahip bir etken içermemektedir.

Saç ekiminin ardından, saç dökülmesini önlemeye yardımcı ve yeni saç oluşumunu destekleyen COSMED HAIR GUARD Yenileyici Bakım Serisini kullanabilirsiniz.

Beslenme alışkanlıklarınız, egzersiz azlığı, sık kilo alıp verme gibi etmenler portakal kabuğu görünümünün yeniden oluşmasına neden olabilir.

Temizleyici ajanların ciltten arındırılabilmesi için, cildinizi ılık su ile durulamanız gereklidir.

Tonik, cildin uygun ürünlerle arındırılmasının ardından, ciltte temizlenememiş ölü hücrelerin ve kalan arındırıcıların ciltten uzaklaştırılarak, cildin bir sonraki uygulama için florasının uygun hale getirilebilmesi için günlük cilt bakım rutininin bir parçası olarak tavsiye edilmektedir.

Varolan batıklarınızın giderilmesi için kese ve gerekirse jiletle tüyün düzgün çıkışı sağlandıktan sonra, kıl kökleri zayıflayacağından dolayı, dolaylı yoldan batıkların oluşumunu engelleyemeye yardımcı olacaktır.

Tüy azaltıcı ürünlerden en iyi etkiyi alabilmeniz için tercih ettiğiniz bir yöntemle (ip, ağda, cımbız, lazer epilasyon, makine vs.) kökten almanız tavsiye edilmektedir.

COSMED GLABROUS Tüy Azaltıcı Bakım Serisi ürünleri, epilasyonu takiben kür şeklinde uygulanır. Kalıcı sonuçlar için kıl yapısı ve yoğunluğuna göre 2-6 ay arasında düzenli kullanım tavsiye edilir. Tüy yapınız azaldıktan sonra yeniden kullanmaya başlama oranınız, tüylerinizi alış yönteminiz, cinsiyetiniz, kullandığınız herhangi bir ilacın ya da hormonal bir bozukluğunuzun olup olmaması gibi çeşitli değişkenlerle orantılıdır.

Ethanol, denature alcohol, ethyl alcohol, methanol, benzyl alcohol, isopropyl alcohol ,cetyl alcohol, cetearyl alcohol ve stearyl alcohol kozmetik ürünlerde sıkça karşılaşılan alkollerdir. Ethanol, denature alcohol, ethyl alcohol, methanol, benzyl alchohol, ispropyl alcohol cildi irrite edebilecek ve hatta sitotoksik olabileceklerdendir. En sık kullanılan ethanol, özellikle antiseptik olduğu için ürünlerin içerisine eklenmekle birlikte, cildi sıkılaştırıcı, ferahlık hissi verici, stabilize edici ve çözündürme özelliklerinden dolayı kullanılır. Ethanol içerikli ürünler kuru ve hassas cilt tipine sahip kişiler tarafından sık kullanımlarda tercih edilmemelidir. Cetyl alcohol, ceterayl alcohol ve stearyl alcohol diğer alkol gruplarından ayrılır; bu ürünler yağ alkolleridir ve cildi kurutucu özelliğe sahip değildir. Cetyl alcohol; Hindistan cevizi yağından elde edilir, kozmetik ürünlerinde stabilizasyon ve ya da köpürtücü olarak kullanılır. Stearyl alcohol; Hindistan cevizi yağından elde edilir ve yumuşatıcı bir his oluşturmak için kullanılmaktadır. Cetearyl alcohol; doğal yağlardan elde edilen mumsu yumaştıcıdır ve kozmetikte sıklıkla kullanılır.

Ürünlerimizin kullanımı sırasında saçlarınızı rahatlıkla boyayabilirsiniz.

Yağ ve nem cildin iki ayrı ihtiyacıdır, yağlı cilt tipine sahip kişilerin özellikle ciltten yağı uzaklaştıracak, yağ dengesini sağlayacak ürünlerle cildini temizlemesi ve cildin ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmak için yağ dengesini sağlayacak nemlendiriciler kullanılması tavsiye edilir. Nem dengesinin bozulması, cildin beslenememesine, erken yaşlanmasına ve savunma mekanizmasının bozulmasına neden olur.