Oleanolik asit + NDGA ‘dan oluşan AC-NET™; Hormonal dengesizlikler sonucu ciltte meydana gelen aşırı yağlanmayı, sebum sentezini dengeleyerek önlemeye, hücre büyümesini düzenleyerek hiperkeratiniziasyonu azaltmaya, anti-mikrobik etkisi ile ciltte akne oluşumuna neden olan mikroorganizmaların (Pripionibacterium acnes, Pityrosporum ovale) gelişimini önlemeye yardımcı olur.

“Candeia” ağacının kabuklarının öğütülmesi ile elde edilen alfa bisabololün ,en kuru, hassas cilt yapısını derinlemesine nemlendirir ve sakinleştirir.

Karakafes bitkisinden elde edilen allantoin, tahriş olmuş, gergin cilt yapısını sakinleştirir, nemlendirir ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Yıpranmış cilt dokusunun yenilenmesine ve cildin derinlemesine nem kazanmasına yardımcı olur.

Saçın genetik, hormonal değişimler, stres, çevresel etmenler, dış etkenlerin etkisi ile zayıflayan yapısını güçlendirir, transglutaminaz enzim aktivitesini arttırarak, saçların köklerine daha sıkı bağlanmasına ve düzenli kullanımla telojen (saçın dökülme safhası) fazda etki ederek, saç kayıplarının %30 azalmasına yardımcı olur.

Afrika’da yetişen ve “Hayat Ağacı” olarak bilinen Adansonia digitata ağacından elde edilen baobab yağı, A ve C vitaminleri ve kalsiyumdan zengin içeriği ile cilt yenilenmesine, dengeli cilt rengi oluşumuna yardımcı olur, cildi derinlemesine nemlendirir.

B vitamini ve mineraller bakımından zengin olan buğday yağı, hücre yenilenmesinde ve kırışıklıkların oluşumunun giderilmesinde yardımcı bir etken maddedir. Cildin nemlenmesini, elastikiyetle birlikte yumuşak, ipeksi bir his kazanmasını sağlar. Güçlü bir antioksidan olan buğday yağı, kırışıklıkların ve yaşlanmanın etkilerini azaltır.

Hücrelerin metabolizmalarını canlandırır ve çoğalma yeteneklerini arttırır. Bu özelliği ile saç kayıplarının yaşandığı “telojen” safhasında saça etki ederek, saçın ömrünü uzatır, dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Telojen safhasının ardından, yeni saç oluşum kapasitesi azalan yaşlı hücreler üzerinde %41 oranında yeniden sentezi destekleyici yönde etki eder ve hücre solunum aktivitesini %221 arttırır, böylece yeni saç oluşumunun artışını destekler.

Larrea divaricata özlerinden elde edilen CapislowTM, Nordihidroguaiaretik asit’ten zengin bir aktiftir. Nordihidroguaiaretik, insan keratinositlerinin gelişimini herhangi bir sitotoksik etki oluşturmaksızın, engellemektedir. UVB ile strese maruz kalan hücreler üzerinde yapılan deneyde, PGE2 salınımındaki azalma ile inflamasyon oluşumunu önleyici özelliği olduğu ve epilasyon sonrası tahriş olan cilt dokusunu sakinleştirici özelliğe sahip olduğu görülmüştür. 28 gün boyunca plasebo ve %3 CapislowTM içeren losyon uygulaması ile yapılan karşılaştırmalı deneyde, CapislowTM içeren losyonun tüy yoğunluğunda %35 gerileme sağladığı görülmüştür.

Hidrolize keratin içeren etken madde, saçın en dış katmanı olan kütikül tabakasını güçlendirir, dayanıklılık verir, saç tellerinin kolay taranmasına ve UV ışınlarının zarar verici etkisinden saç tellerini korumaya yardımcı olur.

Koku oluşumuna neden olan mikroorganizmaların üzerinde etki göstererek, ayak kokusunun giderilmesine yardımcı olur.

Cilt dokusunu derinlemesine nemlendirir, yenilenme sürecine yardımcı olur.

Palmatine içeren, Fibraurea recisa bitkisinden elde edilen bir aktiftir. Yapılan deneyde kıl köküne uygulamadan 15 dk. sonra kıl köküne indiği görülen Depiline™’in keratin hücreleri üzerinde anti-proliferatif etkisi olduğu görülmüştür.

Hidrolize glikozaminoglikan, Hidrolize Pirinç proteinleri ve hyaluronik asitten oluşan içeriğe sahip aktif, saç tellerini kırılmalara karşı güçlendirir parlaklık katar, kolay taranmasını sağlar, anti-statik özelliği ile elektriklenen saçların, kolay şekil almasına yardımcı olur.

Kayısı ağacının meyvelerine ait çekirdeklerin soğuk preslenmesi ile elde edilen bu yağ, cildin yenilenmesi için gerekli olan A, C ve E vitaminlerinden, aktioksidanlardan ve yağ asitlerinden zengindir. Cilt yenileyici ve besleyici, leke giderici özelliği ile ürünün kahverengi lekeleri gidermeye yardımcı özelliğini arttırır.

Cilt dokusunu sıkılaştıran ve cildin dengeli bir renk tonuna sahip olmasını sağlayan limon çekirdeği yağı, diğer aktiflerin etkilerini arttırarak, portakal kabuğu görünümünün giderilmesinin ardından daha sıkı bir cilt dokusunun elde edilmesine yardımcı olur.

Modifiye edilmiş titanyumdioksit ve kapsüllü diasetilboldin’den oluşan aktif, ciltte beyaz kalıntı bırakmadan, cildi güneşin UVA ve UVB ışınlarından korunmasına ve melanin sentezini başlatan tirozinaz enziminin aktive olmasını engelleyerek, soyucu bir etki olmaksızın kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Anlık etkisi ile uygulamaya başlandığı andan itibaren, ciltteki çizgi, gözenek, kahverengi leke ve kızarıklıkların görünümünde azalma sağlayıp, aydınlık bir görünüme kavuşmasına, Aşamalı etkisi ile güneş, yaşlılık, hormonal değişimler, akne tedavisi ve doğum sonrası oluşan kahverengi lekelerin giderilmesine yardımcı olur.

Yaşlanmayı durduran, kanıtlanmış sonuçlara sahip bir amino peptit bileşiğidir. Fransa’da yapılan ve “2002 Dünya Dermatoloji Kongresi”nde paylaşılan deney sonuçları ile MATRIXYL 3000™’in cilt yaşlanmasına karşı etkileyici sonuçlar yarattığı belirtilmiştir. 7 peptitli içerik, cilde hızlı bir şekilde nüfuz ederek kolajen yapılarını güçlendirir, elastikiyet kazandırır, cildi nemlendirir ve hyaluronik asit sentezini arttırır.

Cilde ferahlatıcı bir his vererek şiş, yorgun ayakları dinlendirici etkiye sahiptir.

Polinezyalı kadınların yüzyıllık güzellik sırrı olan, 200 adet Tiare çiçeğinin hindistan cevizi yağında bekletilerek özel bir işlemden geçmesi ile elde edilen bu içerik, ciltteki nem oranını arttırır ve nem dengesinin kalıcı olmasını sağlarken; cildi canlı, sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

Cildi ölü hücrelerden arındırır, antioksidan ve cilt yenileyici özelliği sayesinde pürüzsüz cilt dokusu oluşumuna yardımcı olur.

Sodyum, magnezyum, çinko ve mangan iyonlarının PCA’larını içeren aktif, protein sentezi için cildin ihtiyaç duyduğu yapı maddelerini cilde kazandırır, cildin nem ihtiyacını karşılar ve güne başlarken ihtiyaç duyduğu enerjiye kaynak olur. Cildin arınırken, kurumasını önler.

Glaucium flavum, Euglena ve kafeinden oluşan bitkisel içeriğin sinerjitik etkisi, portakal kabuğu görünümünün oluşumuna neden olan oksidatif stresi durdururak hücre içi enerji sistemlerini aktive eder, hücre içi karnitin transferini ve yağ yıkımını arttırırarak, yeni yağ hücrelerinin oluşumunu önler, pürüzsüz doku oluşumuna yardımcı olur, cilt dokusunu sıkılaştırır ve esneklik kazandırır. In vitro ortamda yapılan çalışmalarda; %3 PhytosonicTM ile etkileşime bırakılan olgun yağ hücrelerinde, plaseboya göre 9 gün sonra depo trigliserit miktarında %55 azalma olduğu görülmüştür.

Anti-bakteriyel ve anti-fungal özellikleri ile mikroorganizma kaynaklı kepek problemlerinin çözümüne yardımcı olur.

Kuru, tahriş olmuş cilt yapısını sakinleştirir ve pürüzsüz, yumuşak cilt yapısının oluşumuna yardımcı olur.

Ölü hücrelerin ciltten uzaklaştırılmasını sağlar.

Karite ağacının fıstıklarının ezilmesi ile elde edilen yağ, içerdiği yağ asitleri ile cildi derinlemesine nemlendirir, cilde elastikiyet kazandırır, hücre yenileyici etkisi ile parlak, sağlıklı cilt oluşumuna yardımcı olur. Shea yağının içerdiği sinamik asit, cildi güneşin zararlı U.V. ışınlarından korur.

En zengin doğal antioksidan kaynaklarından biri olan Sibirya Çam Fıstığı, doymamış yağ asidi, vitamin ve mineral kaynağıdır. İçerisinde cilt yenilenmesi için gerekli olan E vitamini, A vitamini, çinko, manganez, bakır ve demirin yanı sıra K vitamini, P vitamini, B vitamini, Selenyum ve Fosfor bulundurmaktadır. Cildin yaşlanmasını sağlayan etkenlerin geciktirilmesine ve yaşlılığa bağlı lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Cilt elastikiyetini arttırır, cildi yumuşatır ve cildin doğal nem dengesinin korunmasını sağlar. Ciltte alerjiden dolayı meydana gelen kızarıklık, kaşıntı ve şişliği yatıştırır, ortadan kaldırır.

Susam yağının en büyük özelliği vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lesitin açısından çok zengin olmasıdır. Özellikle E, A ve B kompleks vitaminleri, demir ve kalsiyum minerallerini, sesamol, besamolin ve sesamin antioksidanlarını içermektedir. Omega 9 oranı ve antioksidanlar sayesinde ısı,nem ve ışığa karşı dayanıklıdır. İçindeki doğal lesitin ve antioksidan maddeler yağın cilt dokusunun derinlerine kadar nüfuz etmesini sağlar.

Şeker ve cildin dinç görünümünü sağlayan protein yapılarının bir araya gelmesi ile oluşan ve cilt dokusunun erken yaşlanmasına sebep olan İleri Derecede Son Glikasyon ürünlerinin oluşumunu önleyici özelliğe sahip anti-glikasyon teknolojisinin yanı sıra, cilt tabakasını koruyucu, su tutma kapasitesini arttırıcı ve nemlendirici etkenler ile sağlıklı cilt dokusu oluşumunu sağlar.

Cildi güneşin yıpratıcı etkisinden koruyan E vitamini, cilt yenilenmesinde önemi olan linoleik asit, cildi ultraviyole ışınlarından koruyucu ve antimikrobik özelliğe sahip resveratrol içeren üzüm çekirdeği yağı, güçlü antioksidan etkisi ile ultraviyole ışınlarının zararlarından cildi korumaya yardımcıdır.

Vanilyalı bakım ürünleri içerisinde mükemmel bir konsantrasyon oluşturabilmek için “Bourbon” vanilyası ve mükemmel bir koku için “Tahitian” vanilyası bir araya gelerek zengin bir içerik oluşturuyor. Bu zengin vanilya karışımı nemini kaybetmiş cilt yapısına hızlı bir şekilde etki ederek cildi besler, canlandırır, kadifemsi bir görünüme kavuşturur. Nemsizlikten kaynaklanan kırışıklıklar ve çizgilenmeler yumuşar.

Antioksidanlardan zengin içeriği ile ciltte kızarıklık oluşumunu önler.

Anti-bakteriyel ve anti-fungal özellikleri ile mikroorganizma kaynaklı kepek problemlerinin çözümüne yardımcı olur.