CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ

 • Temel Bakım

  Sağlıklı ve canlı bir cilt için ilk aşama temizliktir. Ciltte biriken fazla yağ, makyaj kalıntıları, toz ve kir cilt gözeneklerinin tıkanmasına neden olur, cilt yenilenmesinin önüne geçer, sağlıksız cilt görünümü ile komedon, siyah nokta oluşumuna neden olabilir. COSMED DAY – TO – DAY serisi arındırma, ölü deri bakımı ve nemlendirme gibi cildin temel ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiştir.

 • Yağlı & Akneli Cilt Bakımı

  Cillte oluşan yağ miktarı, hormonal değişimler, beslenme alışkanlıkları, temizlik alışkanlıkları vs. sebeplerle artarak, ciltteki gözeneklerin yağ ile dolması sonucu komedonların oluşumuna ve akneye sebep olan mikroorganizmaların gelişimine neden olabilmektedir. COSMED COMPLETE BENEFIT serisi yağlı ve akneli ciltlerin ihtiyacı olan çok yönlü bakım sunar.

 • Hassas Cilt Bakımı

  Hassas Cilt tipi, doğuştan olabildiği gibi zaman içerisindeki fiziksel (UV ışınları, iklim değişikliği, sıcak-soğuk değişimler, rüzgar vb.) kimyasal (yanlış kullanılan kozmetik ürünler, kişisel bakım ve temizlik ürünleri, su, hava kirliliği, deterjanlar), hormonal değişimler(hamilelik, regl dönemleri vb.) veya stres sonuçlu cilt yapısının daha savunmasız hale gelmesiyle de oluşabilir. Hassas ciltlerde cildin doğal koruyucu yapısı olan epidermal bariyerde nem tutma kapasitesi azalır ve savunmasız kalan cilt

 • Leke Karşıtı Bakım

  Cilt doğal rengini, ciltte melanosit hücrelerince sentezlenen “melanin” pigmenti sayesinde kazanır. Cildin ultraviyole ışınlarına maruz kalması, hormonal değişimler, doğum ve kullanılan bazı kimyasal ürünler melanin pigmentinin fazla sentezlenerek, leke oluşumuna sebebiyet verebilir. COSMED ALIGHT serisi ciltte meydana gelen koyu renkli lekelere karşı özel olarak geliştirilmiştir.

 • Yaşlanma Karşıtı Bakım

  Cilde elastikiyetini kazandıran ve dinç bir görünüm veren kolajen ve elastin liflerinin yapısı, ilerleyen yaş, güneşin etkisi ve şeker ile reaksiyona girerek dejenere olur ve ciltte ince ve derin çizgilenmeler meydana gelir. COSMED REVOLUTION serisi, bu çizgilenmelerin oluşumunu önlemek, var olan çizgilerin giderilmesine yardımcı olmak, cildi derinlemesine nemlendirmek ve cildin gün içerisinde maruz kaldığı ultraviyole ışınlarının yaşlandırıcı etkisinden korumak için geliştirilmiştir.

 • Tüy Azaltıcı Bakım

  COSMED GLABROUS serisi istenmeyen tüyler için kullanılan geleneksel ve teknolojik yöntemlerinin etkinliğini arttırmak ve tüy yoğunluğunun azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir.